okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

Czym odznaczają się lamelki
Dom

Czym odznaczają się lamelki?

Lamelki to dekoracyjne elementy, które są spotykane w wielu polskich domach i mieszkaniach. Najczęściej pojawiają się w przedpokoju lub salonie, przy czym znajdują zastosowanie też w innych miejscach. Zaprojektowanie gustownego otoczenia pozwoli zachować przytulność i styl. Nie zapominajmy o lamelach, które składają się z kilku elementów. Producenci cały czas poszerzają ofertę, dając nam to, czego oczekujemy. Warto zauważyć, że lamelki w formie tarczy listkowych służą do szlifowania wielu elementów ze stali i drewna. Co dają lamelki? Dlaczego warto je zakupić? Czym się wyróżniają na rynku? W jakim celu są wykorzystywane?

Wyjątkowe lamelki i lamele

Najprościej rzecz ujmując, lamele to dekoracyjny element, który służy nam do zdobienia sufitów i ścian. W tym wypadku produkt składa się z dwóch elementów:

• listwa montażowa – jest montowane bezpośrednia na suficie lub ścianie, za pomocą kleju montażowego lub wkrętów,

• profil U – jest pokryty folią ozdobną i montowany na listwie montażowej.

W jakim celu stosujemy lamele w domach? Pozwalają one z powodzeniem uzyskać efekt głębi i przestrzenności. Co ciekawe, są one zaliczane do dekoracji 3D. Montaż nie wymaga wiercenia, dlatego lamele doskonale sprawdzają się w mieszkaniach. To prosty i łatwy sposób na zmianę aranżacji na bardziej nowoczesną i przytulną. Lamelki mają za zadanie połączyć elementy drewniane i drewnopochodne, takie jak płyta wiórowa, sklejka i płyta stolarska. Połączenia z użyciem lamelek odznaczają się wytrzymałością i łatwym montażem. 

Materiały wykonania

Lamelki to listwy drewniane, które są ułożone obok siebie w takich samych odstępach. W takiej formie są montowane na ścianach poziomo lub pionowo. Można je również wprowadzi w sufit. Aktualnie producenci oferują pojedyncze listwy, jak i całe panele które są gotowe do zamocowania na ścianie.

Największym uznaniem na rynku cieszą się modele drewniane. Klienci bardzo cenią jesion i sosnę, chociaż popularne są także dębowe lamele. Te gatunki drewna odznaczają się wysoką trwałością, dlatego są rozwiązanie na długie lata. Dawniej stosowano przede wszystkim aluminiowe lamele. Odznaczają się one mniejszą trwałością. Lamele PCV praktycznie zostały wyparte przez modele drewniane.

Lamelki tarcze listkowe są przeznaczone do szlifowania elementów z drewna i ze stali. Pamiętajmy o tym, że szeroki asortyment znajdziemy w sklepie internetowym. W tym miejscu każdy klient dobierze lamelki zgodnie ze swoimi potrzebami. Możemy liczyć na atrakcyjne ceny i wysoką jakość wykonania. Zakupy online są niezwykle łatwe, miłe i przyjemne.