okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

krzesło gamingowe
Dom

Fotel gamingowy – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Obecnie niemalże każdy ma komputer i spędza przed nim wiele czasu, często aż za dużo. Mnogość gier komputerowych nie ułatwia zadania, wirtualne rozgrywki są bardzo wciągające i wręcz uzależniające. Warto przynajmniej zadbać o zapewnienie sobie wygodnego fotela, który zostanie dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Każdy jest inny, dlatego nie ma jednego uniwersalnego modelu dla wszystkich. Najlepszym wyborem będzie ergonomiczny fotel gamingowy, wyposażony w liczne udogodnienia, dopasowany do sylwetki, wspierający utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała podczas siedzenia. Pora zastanowić się nad tym, jak znaleźć idealny model.

Jaki fotel gamingowy wybrać, aby być w pełni zadowolonym?

Przy wyborze fotela gamingowego powinno się mieć na uwadze to, z jakich został on wykonany materiałów. Istotny jest nie tylko ich rodzaj, ale też jakość. Oparcie i siedzisko mogą być ze skóry lub tkaniny. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy, dlatego trzeba dobrze przemyśleć swój wybór. W przypadku większych możliwości finansowych zaleca się wybór fotela z licowej skóry naturalnej, która jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Odznacza się dużą odpornością na działanie promieniowania słonecznego, przez co nie blaknie, zachowuje wysokie walory estetyczne przez długi czas. Do zalet zaliczyć można też dużą wytrzymałość, komfort użytkowania. Niestety ceny foteli z licowej skóry naturalnej są bardzo wysokie, przez co niewiele osób może pozwolić sobie na ich zakup. Nieco tańszym wariantem będzie naturalna skóra, która jest niepodatna na pęknięcia, nie ma tendencji do szybkiego przecierania się ani zdzierania. Jeśli komuś marzy się eleganckie krzesło skórzane, ale ma ograniczony budżet, to może wybrać model wykonany ze skóry ekologicznej. Niestety trzeba liczyć się z większą podatnością na przecieranie i pękanie. Przy intensywnym użytkowaniu będzie to szczególnie problematyczne. Alternatywą dla skóry jest tkanina, czyli materiałowe wykończenie. Cechuje się jednak mniejszą trwałością i nie zapewnia optymalnego komfortu użytkowania.

fotel gamingowy

Co ma znaczenie przy wyborze fotela dla gracza?

Wybierając fotel gamingowy, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestię wyprofilowania i kształtu, co będzie miało bezpośredni wpływ na komfort użytkowania. Wiele godzin spędzonych przed komputerem jest już samo w sobie sporym obciążeniem dla organizmu, a wszystko pogarsza przyjmowanie niewłaściwej pozycji podczas siedzenia. Warto wobec tego zainwestować w ergonomiczny fotel gamingowy, z wyprofilowanym oparciem, szczególnie w odcinku lędźwiowym. Kręgosłup musi być odpowiednio podpierany, aby go odciążyć i uniknąć dolegliwości bólowym, nie mówiąc już o rozwoju różnych zmian patologicznych. O skrzywienie kręgosłupa niestety nietrudno, dlatego należy temu przeciwdziałać. Kluczowe będzie to, aby fotel miał jak najbardziej rozbudowany system regulacji, aby można było dopasować siedzisko, oparcie, zagłówek, podłokietniki. Godny polecenia będzie fotel wysoki, szeroki i masywny, dopasowany do sylwetki użytkownika. Kluczowe jest siedzisko, które należy dostosować do wzrostu. Nie powinno być problemu ze zmianą kąta nachylenia oparcia. Regulowane podłokietniki (wysokość, rozstaw, kąt nachylenia) będą wsparciem dla łokci, powinny znajdować się na wysokości blatu biurka. Zobacz także https://okragly-stol.pl/urzadzanie-pokoju-dziecka-jakie-krzesla-do-biurka-wybrac/.

fotel do gier

Na co zwracać uwagę, wybierając krzesło gamingowe?

Dobry fotel gamingowy zapewnia wiele opcji regulacji, powinien mieć wbudowany mechanizm TILT. Godne polecenia są modele wyposażone w podnośniki hydrauliczne. Przy wyborze fotela trzeba też mieć na uwadze jego maksymalne obciążenie. Istotny jest nawet rodzaj wypełnienia siedziska i oparcia. Powinna to być dobrej jakości pianka, która dostosowuje się do krzywizn ciała. Kolejną kwestią będzie solidna podstawa pięcioramienna, najlepiej metalowa, wzbogacona o kółka gumowe lub z nylonu powlekanego poliuretanem. Kółka nie mogą rysować ani brudzić powierzchni, po której się poruszają. Wystrzegać należy się modeli plastikowych, których trwałość pozostawia wiele do życzenia i dodatkowo rysują one podłogę, szczególnie jeśli jest wykończona panelami czy deskami. Rama powinna być stalowa i trwała, a podstawa aluminiowa. Walory estetyczne są już kwestią indywidualną, wybór jest ogromny, więc każdy dobierze model do swoich osobistych preferencji.