okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

łysienie plackowate
Lifestyle

Jak ukryć łysienie plackowate na brodzie?

Łysienie plackowate to bardzo poważna przypadłość o podłożu genetycznym. Właściwie przyczyny schorzenia jeszcze nie do końca zostały wyjaśnione. Jest to w każdym razie schorzenie autoimmunologiczne. Oznacza to, że układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe, które uważa za obce. Z czasem obszar łysienia może się zwiększać. Może dotyczyć też brody. Tu pojawia się pytanie: jak ukryć łysienie plackowate na brodzie?

Łysienie plackowate – jakie są jego objawy i czy można złagodzić przebieg choroby?

W przypadku łysienia plackowatego nie mamy do czynienia z typowymi objawami stanu zapalnego takimi jak rumień, łuszczenie się, czasem pojawia się swędzenie. Pojawiają się za to łyse placki na głowie czy też brodzie o średnicy od 5 do 10 cm. Aby złagodzić przebieg choroby należy sięgnąć po doustne leki. Mogą sprawdzić się kortykosteroidy albo cyklosporyna. Miejscowo na skórę stosowana jest ponadto maść zawierająca minoksydyl. Warto zauważyć, że powyższymi metodami można leczyć łysienie plackowate, jednak nie ma pewności, że ogniska nie powrócą. Można stosować też krioterapię, czy też terapię światłem UVA, UVB lub PUVA. Nowoczesną metodą jest także nakłuwanie i wprowadzanie w ten sposób substancji odżywczych, które mają wpłynąć na porost włosów. Mowa o metodzie DR. CYJ Hair Filler.

Jak ukryć ogniska łysienia na brodzie? Postaw na niezbędne akcesoria do brody i jej zapuszczenie

Jeżeli cierpisz na łysienie plackowate na brodzie, to możesz poza sposobami leczniczymi zastosować triki, które pozwolą zakamuflować braki. Jednym z nich jest po prostu zapuszczenie brody. Jeśli w pozostałych miejscach, gdzie nie występuje problem rośnie gęsta. To można zapuścić włosy sąsiadujące na tyle, by przesłoniły bardziej łyse miejsce. Tu warto sięgnąć po niezbędne akcesoria do brody, a mianowicie kartacz i grzebień do brody. Czesanie brody i pobudzanie krążenia jest niewątpliwie bardzo istotne. Warto sięgnąć też po zmiękczający i odżywczy olejek do brody. Akcesoria do brody mogą pomóc odpowiednio zaczesać dłuższy zarost, ale nie zawsze przesłonięcie łysego miejsca jest możliwe. Co wtedy zrobić?

W przypadku krótkiej brody wybierz puder do brody z drobinkami bawełny

Jest jeszcze jeden dobry sposób na zakamuflowanie braków na brodzie i oprócz niezbędnych akcesoriów do brody będziesz potrzebować też kosmetyków. Sprawdzi się puder do brody z drobinkami bawełny. Taki produkt gwarantuje, że sztuczne drobinki bawełny zwiążą się z włoskami brody i stworzą wrażenie wypełnienia. Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe i sprawdza się naraz. Za każdym razem efekt trzeba poprawiać i używać produktu na nowo. Puder do brody można dopasować kolorystycznie do zarost, dzięki temu efekt może być naprawdę dobry na szczególne wyjście – na randkę, do teatru, filharmonii, itp.

Po prostu pozbądź się zarostu – to najprostsza metoda

Oczywiście najprostszą metodą na łysienie plackowate na brodzie jest po prostu pozbycie się zarostu. Trzeba zaopatrzyć się w wysokiej jakości akcesoria do golenia. Przyda się maszynka do golenia na żyletki. Należy wybrać dobry produkt zmiękczający zarost. Sprawdzą się zarówno pianki, kemy, jak i mydła do golenia. Dwa ostatnie produkty lepiej się pienią i tworzą bardzo gęstą pianę, którą należy pozostawić na kilka minut, zanim przystąpi się do golenia. Przed jej nałożeniem warto zresztą położyć na twarzy gorący ręcznik, który otworzy pory i sprawi, że skóra będzie lepiej przyjmować kosmetyki. Zarost można usuwać metodą z włosem lub pod włos. Odpowiednie prowadzenie ostrza, a także dbanie o ostrość maszynki zmniejsza ryzyko pojawienia się wrastających włosków. Cierpiąc na łysienie plackowate lepiej bowiem uniknąć dodatkowych problemów, które mogą zmusić do kolejnej wizyty u dermatologa w celu usunięcia bolesnego, wrastającego zarostu. Usunięcie zarostu to oczywiście ostateczność, a gdy łysienie plackowate atakuje również włosy na głowie również i nad ich zgoleniem trzeba pomyśleć. Łysa głowa wcale nie musi się źle prezentować. Warto ewentualnie zastanowić się nad zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy.