okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

Kanapa narożna
Dom

Kanapa narożna na wymiar do salonu – o czym pamiętać przy zamówieniu?

Wypoczynek to bezpodstawnie najważniejszy element podczas urządzania salonu. To właśnie tam spędza się najwięcej czasu po ciężkim dniu. Powinnien więc być on wygodny, stylowy, ale przede wszystkim dobrany odpowiednio do potrzeb. Taki narożnik można skutecznie wybrać spośród tych dostępnych oraz powszechnie oferowanych na rynku, jednakże lepszym rozwiązaniem będzie wybór modelu na wymiar. Taki produkt będzie nie tylko idealnie dopasowany nie tylko do naszych możliwości przestrzennych, ale także upodobań. Warto w tym przypadku jednak trzymać się kilku podstawowych zasad. 

Rozmiar narożnika ma znaczenie 

Często o wielkości mebli wybieranych do salonu decyduje metraż dostępnej powierzchni. Zwykle teren ten trzeba podzielić pomiędzy narożnik, stolik, komodę czy półki pod zestaw RTV. Główny mebel jakim jest zdecydowanie kanapa wypoczynkowa, powinien być umiejscowiony w sposób taki, by był swobodnie dostępny z każdej ze stron, a także poruszanie się po pomieszczeniu nie było utrudnione. Warto pamiętać, że narożny wypoczynek zamówiony na wymiar może mieć tak naprawdę rozmiar dowolny, aczkolwiek decydując się na tego typu rozwiązanie, warto pamiętać o takich aspektach jak: 

  • dokładnie określoną szerokość,

  • odpowiednią długość, 

  • wysokość mebla

  • materiał oraz tkaniny, z jakiego produkt ma być zrobiony, 

  • dostępny materac w danym rozmiarze,

  • dodatkowe opcje, jak na przykład pojemnik na pościel, zdobienia, pikowania.

Każdy brany pod uwagę tego typu element skutecznie pomoże w zaprojektowaniu narożnika konkretnie pod odpowiednie potrzeby oraz metraż powierzchniowy. 

Narożnik na wymiar do salonu – jaki materiał wybrać?

Narożniki na wymiar mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Można skutecznie łączyć kilka z nich, tworząc tym samym własne kompozycje. Jednakże w każdym przypadku wybór ten powinien być dobrze przemyślany. 

Narożniki tapicerowane 

Tego typu modele są stosunkowo nowymi produktami w stylistyce salonu – do wyboru jest wiele różnego rodzaju materiałów oraz kolorów, opcji z pojemnikiem na pościel lub nie. Choć z pozoru wydają się być masywne to łatwo je dopasować do każdego rodzaju wnętrza oraz wymiaru. Idealnie podkreślają charakter każdego living roomu. 

Narożniki drewniane 

Są to opcje ponadczasowe, pasujące praktycznie do każdego stylu oraz wnętrza. Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku stylu klasycznego jak i nowoczesnego. Warto jednak pamiętać, iż zamówienie tego typu wypoczynku wymaga większej dbałości. 

Narożniki metalowe 

Tego typu narożniki można zamówić w prawie każdym rozmiarze oraz o różnym wyglądzie. Metal jest produktem, który łatwo jest formować, więc rama tutaj może być w różnych kształtach: od prostych, minimalistycznych, do tych bardziej wymyślnych oraz zdobionych. 

W przypadku wyboru narożnika na wymiar bardzo istotną rzeczą, która w szczególności warto, jest wziąć pod uwagę, będzie wymiar materaca odpowiednio dobranego oraz jego twardość i materiał, z którego będzie on zrobiony. Wielu producentów mebli pod wymiar na rynku oferuje materace o konkretnych wymiarach, co także powinno być brane pod uwagę przy wyborze idealnego modelu.