okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

stół loftowy
Wnętrza

Mieszkanie w stylu loft – modne stoły loftowe

Wnętrza loftowe są pomieszczeniami o wyjątkowym charakterze i klimacie. Należy pamiętać jednak o tym, że aby możliwe było uzyskanie takiego efektu, każdy, nawet najmniejszy dodatek musi do siebie idealnie pasować. W każdym salonie czy jadalni centralną część stanowi stół. Jaki sprawdzi się najlepiej w loftowych wnętrzach? Czy w takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie stół loftowy rozkładany czy lepiej sięgać po bardziej klasyczne rozwiązania?

Czym się kierować przy wyborze modnego stołu loftowego?

Pomieszczenia loftowe charakteryzują się dużą przestronnością, prostotą oraz surowością. W takich miejscach w przeważającej liczbie przypadków dominują stonowane, raczej chłodne barwy. Nierzadko jako główny element dekoracyjny wykorzystuje się cegłę oraz beton, nie brakuje także elementów metalowych i stalowych. Wszystkie te charakterystyczne cechy stylu industrialnego należy mieć na względzie wybierając stół dopasowany do pomieszczeń urządzonych zgodnie z zasadami tego stylu.

loftowy salon

Stół w pomieszczeniu industrialnym powinien tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia pomieszczenia. Dlatego też w tym przypadku warto stawiać na klasyczne i uniwersalne drewno. Najczęściej wybór pada na drewno dębowe, które jest trwałe i solidne. Dodatkowo jego barwa idealnie łączy się z chłodną kolorystyką, charakterystyczną dla pomieszczeń urządzonych w stylu loftowym. Oczywiście w zależności od preferencji nie ma przeszkód ku temu, by postawić na stoły wykonane z innego gatunku drewna.

W przypadku stołów loftowych drewniany element pełni funkcję blatu, całość konstrukcji jest natomiast wykonana z metalu, który będzie zapewniał bardzo dobrą stabilizację. Dodatkowo metal to kolejny z materiałów, idealnie wkomponowujących się w minimalistyczny charakter loftowych pomieszczeń. Drewno i metalowa konstrukcja to idealne połączenie do stworzenia estetycznego i użytecznego stołu loftowego. Jeśli szukasz krzeseł w stylu loft koniecznie zobacz https://okragly-stol.pl/mieszkanie-w-stylu-loft-wybierz-krzesla-loftowe/.

Najważniejsza jest prostota

Styl loftowy (industrialny) charakteryzuje się dużą prostotą, a co za tym idzie wszystkie meble znajdujące się w pomieszczeniu urządzonym w tym, charakterze powinny być możliwie jak najbardziej minimalistyczne. W tym przypadku urządzając pomieszczenie należy odrzucić wszelkie wymyśle formy i kształty, niewskazane jest również wykorzystywanie skomplikowanych konstrukcji czy stosowanie nowoczesnych czy dość ekstrawaganckich materiałów.

stół indystrialny

Dlaczego warto inwestować w stoły industrialne?

Meble industrialne, w tym stoły cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, bowiem nie tylko doskonale się prezentują, ale również często przez swój minimalizm są niezwykle użyteczne. Co ważne, doskonale sprawdzą się nie tylko w domu, ale również w lokalach gastronomicznych czy biurach. Dlaczego warto stawiać na stoły loftowe?

Przede wszystkim ze względu na:
– solidne wykonanie i dużą wytrzymałość, co jest zasługą zastosowania wysokiej jakości materiałów o dużej trwałości, czyli drewna i stali (najczęściej nierdzewnej). Zastosowanie takich, a nie innych materiałów sprawia, że bardzo dobrze sprawdzą się miejscach, gdzie będą intensywnie eksploatowane, czyli w lokalach gastronomicznych;
– wielofunkcyjność – stół industrialny to nie tylko miejsce spożywania posiłków. Doskonale sprawdzi się również jako miejsce do pracy, miejsce spotkań prywatnych czy biznesowych lub przestrzeń do wykonywania swojego hobby;
– uniwersalny i ponadczasowy desing – połączenie metalu i drewna zawsze doskonale się będzie wpasowywało w aktualnie obowiązujące trendy wnętrzarskie;
– ciekawą formę dekoracyjną – stosowanie minimalistycznych form to jeden z najlepszych sposobów na połączenie estetki i funkcjonalności w urządzaniu pomieszczeń.