okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

nowoczesna kuchnia z wyspą
Dom

Nowoczesna kuchnia z wyspą – hit czy kit?

Kuchnie z wyspą coraz częściej można spotkać w wielu przestrzennych, nowoczesnych domach. Tego typu rozwiązanie najlepiej prezentuje się, gdy jest odpowiedni metraż, choć czasami klienci udowadniają, że i w małej kuchni wyspa prezentuje się bardzo dobrze. Jakie kuchnie z wyspą są aktualnie na topie? Na jakie projekty stawiają obecnie wymagający klienci? Nowoczesna kuchnia z wyspą – jakie rozwiązania sprawdzą się u większości domowników?

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Na nowoczesną kuchnię z wyspą decyduje się obecnie najwięcej klientów, którzy są na etapie urządzania swojego nowego domu. Dlaczego? To nowoczesne rozwiązanie, które powoduje, że praktycznie wykorzysta się miejsce w pomieszczeniu. Dodatkowo, elegancka, efektowna wyspa jest piękną ozdobą każdej kuchni. To przy niej też często domownicy oraz goście chętnie spędzają czas na wspólnych rozmowach i posiłkach. Osoby, które zdecydowały się na wyspę w domu, są zdania, iż nie ma lepszego miejsca w kuchni, przy którym można równocześnie siedzieć, gotować, przygotowywać dania i mieć wszystkich domowników na oku.

Warto zobaczyć: ARANŻACJA MAŁEGO SALONU

wyspa w kuchni

Jaką kuchnię wybrać?

Gdy klienci zdecydują się na kuchnię z wyspą, warto zadbać o to, by wszystkie pomieszczenia w domu idealnie ze sobą współgrały. Jest to dość trudne i czasochłonne zadanie, jednak trzeba przyznać, iż kuchnia, która stylem będzie dobrze dobrana do salonu wygląda spójne i harmonijne. Wystarczy postawić na jednolity materiał i zgraną kolorystkę, by uzyskać nowoczesny i elegancki dom, w którym wszystko do siebie pasuje. Aktualnie bardzo popularne są kuchnie, w których białe szafki lakierowane na wysoki połysk łączą się z ciemnymi, solidnymi drewnianymi blatami. Doskonale wyglądają także kuchnie w stylu prowansalskim, retro oraz angielskim, w którym wyspa jest świetnym uzupełnieniem całości. Można także zdecydować się na wyspę w zupełnie innym odcieniu, niż całość mebli w kuchni, jednak ta propozycja wymaga już naprawdę sporo odwagi i świetnego projektu. Odważni klienci wybierają nawet kuchnie w stylu loftowym, w którym dominują stalowe i szklane elementy.

Gdzie się sprawdzi nowoczesna kuchnia z wyspą?

Kuchnia z wyspą wygląda dobrze nie tylko w dużych, przestrzennych domach, ale i również w mieszkaniach. Klienci coraz częściej decydują się na taki układ, gdyż jest on nie tylko bardzo efektowny, ale i również funkcjonalny. Wyspę można bowiem wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest stworzenie na niej miejsca do tego, by rodzina spotykała się na wspólnych posiłkach. Zastępuje ona idealnie stół, gdyż można do niej dostawić wygodne, designerskie hokery, by spędzać czas ze wszystkimi domownikami w jednym miejscu. Projektanci wnętrz często proponują klientom także, by ci na wyspach umieszczali zlewy i płyty indukcyjne. Pozwoli to w tym miejscu przyrządzać i gotować posiłki. W wyspie zmieści się także kilka szafek kuchennych. Szafki są bardzo przydatne na asortyment i sprzęty kuchenne, na które zawsze w każdej kuchni brakuje miejsca. Z takiej kuchni na pewno będą zadowolone osoby, które uwielbiają przyjmować gości.

Zobacz także: https://okragly-stol.pl/mieszkanie-w-stylu-loft-wybierz-krzesla-loftowe/

nowoczesna kuchnia

Wydzielona przestrzeń

Brak ścian i wydzielonych przez nie przestrzeni sprawia, że kuchnia, salon i jadalnia często tworzą spójną całość. Nawet gdy zaprosi się wielu przyjaciół lub rodzinę i goście przebywają w różnych pomieszczeniach ma się wrażenie, iż spędza się czas wspólnie ze względu na takie otwarte przestrzenie. Dzięki wyspie zyskuje się również dodatkowe miejsce do posadzenia gości, a także do postawienia rozmaitych przygotowanych dań. Zwolennicy szwedzkich stołów i luźnych imprez na pewno będą zadowoleni, gdyż tego typu miejsce sprzyja swobodnej, komfortowej atmosferze, z której na pewno będą zadowoleni wszyscy goście.

Polecamy: https://okragly-stol.pl/pokrowce-na-krzesla-jaki-wzor-wybrac/

Dzięki temu, że tak wiele producentów mebli tworzy obecnie kuchnie z wyspą, klienci naprawdę mają w czym wybierać. Ilość wzorów, materiałów, kolorów, rozmiarów mebli jest nieograniczona, dlatego też z powodzeniem każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonałą opcją jest także stworzenie kuchni u stolarza lub producenta mebli. Stworzą oni kuchnię z wyspą całkowicie pod klienta (na wymiar). Dzięki temu taka kuchnia w 100% będzie odpowiadać domownikom pod każdym względem i do nich będzie idealnie dopasowana.