okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

stoliki kawowe do salonu
Dom

Nowoczesny salon – co warto kupić?

Obecnie możliwe jest urządzenie salonu w dowolnym stylu, zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami. Niektórzy nadal stawiają na klasyczne rozwiązania, ale coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie do pokoju dziennego nowoczesności. Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem, które pełni wiele funkcji, spędza się w nim sporo czasu każdego dnia. Stanowi strefę relaksu, centrum rozrywki, służy jako miejsce spotkań z gośćmi i do spędzania czasu z rodziną. Wiele osób spożywa też posiłki w salonie, czyta książkę, ogląda telewizję czy nawet pracuje. Jeśli salon ma być nowoczesny, to trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach podczas urządzania go.

O czym należy pamiętać, aranżując nowoczesny salon?

Nowoczesne salony są przestronne i funkcjonalne, dominuje w nich minimalizm i prostota. Istotne jest zwrócenie uwagi na walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne podczas aranżowania wnętrza. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie drewno, które jest naturalne, eleganckie, ponadczasowe, można łączyć je z dowolnymi materiałami. Z drewna mogą być wykonane meble i podłoga. Istotne jest to, aby postawić na proste formy, unikać zdobień. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się meble o geometrycznych kształtach, dzięki którym uzyska się nie tylko unikalny wystrój, ale też optycznie powiększy pomieszczenie. Kolejną kwestią będzie stonowana kolorystyka, co dotyczy przede wszystkim ścian. Można śmiało postawić na różne odcienie nie tylko beżu, ale też pasteli. Biel jest uniwersalna i stanowi świetne tło do wszystkiego, odnajdzie się w każdej stylistyce, Zawsze można ożywić wnętrze za pomocą kolorowych dodatków. Jasne pomieszczenia sprawiają wrażenie czystych i przestronnych. Istotne będzie też to, aby sufit był zawsze jaśniejszy od ścian, co optycznie powiększy salon. Dowiedz się więcej o aranżacji małego salonu na https://okragly-stol.pl/aranzacja-malego-salonu-co-warto-kupic/.

salon nowoczesny

W co warto wyposażyć nowoczesny salon?

Potrzeby będzie też stolik kawowy do salonu, który może w pełni zastąpić tradycyjny stół, szczególnie jeśli trzeba liczyć się z ograniczonym metrażem. Nie trzeba ograniczać się tylko do jednego stolika, ale wybrać kilka i rozmieścić je w różnych miejscach w pomieszczeniu, zgodnie ze swoimi aktualnymi potrzebami. Nowoczesne stoliki kawowe do salonu są bardzo mobilne, przez co można szybko i łatwo przenosić je do innego miejsca. Jeśli chce się uzyskać spójność aranżacyjną, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego zestawu stolików, mogą mieć one różne wymiary, ale wszystkie będą utrzymane w jednakowej stylistyce. Nowoczesne stoliki do salonu mogą być wykonane z drewna i z dodatkami metalowymi, w pełni ze szkła hartowanego lub z kamienia. W nowoczesnym salonie świetnie sprawdzi się drewniany stolik w kontrastujących kolorach, z praktyczną półką na książki czy piloty. Można też wybrać elegancki stolik w połysku, wykonany z płyty MDF, zabudowany, z dyskretnym schowkiem otwieranym przez przyciśnięcie klapy. Świetnie prezentuje się zestaw okrągłych stolików o różnej wielkości, z blatem z płyty laminowanej i stelażem ze stali nierdzewnej. Bardzo dekoracyjny jest modny stolik na podstawie z cienkich drutów rozmieszczonych pod różnymi kątami i z drewnianym blatem, który przypomina druciany kosz. Można też zdecydować się na komplet dwóch stolików białych osadzonych na trzech nogach drewnianych. Świetną opcją będzie też szklany stolik do kawy z dużym blatem i obszernymi półkami pod spodem oraz chromowanymi nogami.

salon z kominkiem

Masywne zestawy wypoczynkowe zagłówkami, kanapy i fotele, warto zastąpić mniejszymi sofami narożnikowym o niskim oparciu i pufami. Zaleca się wybrać sofę utrzymaną w stonowanej kolorystyce, zawsze można ją nieco ożywić za pomocą kolorowych akcentów w postaci poduszek czy narzuty. W przypadku jasnych ścian zawsze można zdecydować się na sofę w bardziej intensywnym kolorze, dzięki czemu będzie przykuwać wzrok, stanie się centralną ozdobą w salonie. Ma być przede wszystkim wygodna, elegancka i wyróżniać się wysoką jakością. Z ilością mebli nie należy przesadzać, najlepiej będzie ograniczyć je do minimum i wybrać tylko to, co niezbędne. Zdecydowanie lepszym wyborem będą dwie mniejsze sofy niż duża kanapa zajmująca sporo miejsca i trudno ustawna. Dekoracje do nowoczesnego salonu powinny być subtelne, unikać należy nadmiaru bibelotów, aby nie uzyskać efektu przytłoczenia i zagracenia. Pojedyncze ozdoby o mocnym akcencie wystarczą (np. elegancka lampa stojąca, szklany stolik, obraz na ścianie, zasłony z ciekawym wzorem).