okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

Pokój dziecka z pomysłem
Wnętrza

Pokój dziecka z pomysłem – inspiracje, aranżacje

Wejście do dziecięcego pokoju jest jak przejście do innego świata. To pomieszczenie, które rządzi się swoimi prawami, dyktowanymi przez radość, szczęście, beztroskę. Oczywiście funkcjonalność również ma ogromne znaczenie – wszak to pomieszczenie, w którym młody człowiek nie tylko się bawi i miło spędza czas, ale również uczy się i odpoczywa. Trzeba mu więc stworzyć jak najlepsze warunki. Jedną z wytycznych jest… przyjemność, a tę osiąga się z detalami. Jak ciekawie ozdobić dziecięcy pokój?

Aranżacja dziecięcego pokoju – sztuka kompromisów

Pokój dziecka jest jednocześnie sypialnią, biurem i salą zabaw, dlatego jego aranżacja nie należy do najłatwiejszych, ale jednocześnie… sprawia wyjątkową frajdę! Można bowiem skusić się na odrobinę szaleństwa. Chcąc stworzyć atrakcyjny pokój dla dziecka, warto porzucić wszelkie myśli o modzie i trendach, a skupić na tym, co sprawi dziecku największą radość, co lubi, jaki ma styl i z czego czerpie przyjemność. Oczywiście są pewne granice, np. w wyborze kolorów. Wiadomo bowiem, że skoro pokój jest, można powiedzieć, wielofunkcyjny, powinien stwarzać idealne warunki zarówno do wyciszenia się, jak i szalonej zabawy. Jest jednak sposób na to, by zafundować dziecku upragnioną feerię barw, a jednocześnie zadbać o to, by nie wywoływała bólu głowy. Jakie? Fototapeta!

Fototapety dla dzieci – idealny sposób na dekorację ściany

Ściany w dziecięcym pokoju powinny mieć stonowany, lekki kolor, sprzyjający koncentracji i wypoczynkowi, a jednocześnie miły, zachęcający do spędzania w nim czasu i zabawy. Czasem wybór idealnego odcienia jest trudny, szczególnie jeśli dokonuje się go z dzieckiem. Bywa bowiem, że jest „za jasny”, „za mdły”, „smutny” lub po prostu na NIE. I właśnie dlatego świetnym rozwiązaniem jest fototapeta do dziecięcego pokoju. Dzięki niej można spełnić dziecięce marzenie o kolorowych, intensywnych ścianach. Pozwoli stworzyć miły kącik dla dziecka, idealnie wpasuje się w jego zainteresowania i podbije radosny klimat pokoju, a jednocześnie – zdobiąc jedną ścianę – nawet w najbardziej „intensywnym” wydaniu, nie będzie zbyt inwazyjna i przytłaczająca. Łatwiej wtedy będzie przeforsować lżejszy, bardziej uniwersalny kolor reszty ścian. Fototapety dla dzieci mogą być zarówno abstrakcyjne, jak i eleganckie! Ogromny wybór sprawia, że każdy bez problemu znajdzie idealny model.

Najlepsze fototapety do dziecięcego pokoju – jakie wybrać?

Nie ma żadnej reguły, jeśli chodzi o wybór idealnej fototapety dla dzieci. Prym wiodą te, które związane są z bohaterami ulubionych bajek, a także motywy zwierzęce oraz… edukacyjne. Modne są również kwiaty. Co jakiś czas – w miarę zmian gustów dziecka – można ją zmieniać, ponieważ montaż nie należy do trudnych. Fototapeta dla dziecka może zajmować zarówno całą ścianę, jak i jej część, ale jedno jest pewne – z pewnością będzie wyjątkowo atrakcyjnym elementem aranżacji, który pozwoli stworzyć w pokoju idealnie dziecięcy, radosny klimat.