okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

krzesła biurowe
Dom

Wygodne krzesła do biura – jakie wybrać?

Urządzenie domowego biura wymaga starannego doboru wyposażenia. Ważne jest, aby było ono ergonomiczne, a zarazem komfortowe. Ograniczony budżet nie stanowi ograniczenia, ponieważ w dzisiejszych czasach bez większego wysiłku można znaleźć wysokiej klasy meble gabinetowe, które jednocześnie nie kosztują majątku. Nie należy jednak podejmować zbyt pochopnej decyzji zakupowej, tak aby nie zmarnować gotówki. Nie wiesz, jakie kwestie są istotne podczas wyboru krzesła biurowego? Zapoznaj się z poniższymi poradami, które znacząco ułatwią opisywane zadanie.

Wyprofilowane oparcie

Krzesło do biura musi zapewnić oczekiwany poziom komfortu i bezpieczeństwa. Bardzo często jest ono użytkowane przez wiele godzin każdego dnia. Niewłaściwie zaprojektowany model może stanowić obciążenie dla układu kostnego, mięśni oraz stawów, co bezpośrednio przekłada się na dyskomfort, a także rozwój wielu uciążliwych dolegliwości. Oparcie powinno być wyprofilowane w taki sposób, aby zapewniało ono dostateczne podparcie kręgosłupa. Najlepsze krzesła gabinetowe umożliwiają swobodną regulację konstrukcji, dzięki czemu przystosowanie jej do osobistych potrzeb nie będzie żadnym wyzwaniem. Przed zakupem nie zaszkodzi sprawdzić, czy wybrane krzesło posiada certyfikaty potwierdzające zgodność z rygorystycznymi normami oraz standardami.

biuro

Siedzisko o optymalnej twardości

Krzesła do biura, które pochodzą od znanych i cenionych producentów, projektowane są z dbałością o najmniejsze detale. Tutaj nie ma miejsca na najdrobniejsze niedociągnięcia! Ważną kwestią jest siedzisko, które powinno posiadać optymalną twardość. Zdecydowana większość osób wybiera modele uniwersalne, jednak wartość wspomnianego parametru powinna zostać dopasowana do wagi użytkownika. Przesadnie miękka powierzchnia sprawia, że ciało zapada się, a wstanie z fotela jest znacząco utrudnione. Twarde siedzisko może wywołać bolesne odciski, a nawet zakłócić prawidłową pracę układu krążenia. Trzeba również wspomnieć o głębokości omawianego elementu. Przyjmuje się, że około 2/3 uda powinno stykać się z powierzchnią siedziska.

Regulowane podłokietniki

Nowoczesne krzesło biurowe posiada zwykle regulowane podłokietniki. To właśnie one odpowiadają za odciążenie górnych partii ciała podczas korzystania z komputera. Zmniejszają również ryzyko przeciążenia nadgarstków. Jest to szczególnie ważne dla graczów lub osób pracujących przy laptopie. Przed podjęciem decyzji zakupowej nie zaszkodzi sprawdzić, w ilu płaszczyznach regulowane są podłokietniki. Należy uważać na modele z podpórkami, których położenie nie można zmieniać. Nie są one zbyt wygodne w codziennej eksploatacji.

Praktyczny zagłówek

Ci, którzy spędzają sporą ilość czasu za biurkiem powinni postawić na krzesło posiadające liczne udogodnienia. Świetnym rozwiązaniem jest zagłówek, który stanowi podparcie głowy oraz szyi. Jest on niezastąpiony w czasie relaksu. Oglądanie filmów lub słuchanie muzyki stanie się prawdziwą przyjemnością. W niektórych modelach zagłówek można zdemontować – nie dla wszystkich jest to niezbędny element.

wygodne siedzenie

Przyjemna w dotyku powierzchnia

Krzesło biurowe powinno posiadać powierzchnię przyjemną w dotyku, która nie będzie wywoływać podrażnień skóry. Ważna jest optymalna cyrkulacja powietrza, dzięki której materiał „oddycha”. Niweluje to ryzyko wystąpienia nadmiernej potliwości oraz nieprzyjemnego zapachu. Plusem jest także niższe prawdopodobieństwo rozwoju pleśni lub grzybów. Sporym zainteresowaniem cieszy się tapicerka ze skóry ekologicznej, której czyszczenie jest banalnie proste.