okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

klatka schodowa dekoracje
Dom

Klatka schodowa dekoracje – sposoby na zaaranżowanie wspólnej przestrzeni

Klatka schodowa to miejsce, które powinno być schludne i zawsze czyste. Wiele osób dba jednak o to, by klatka schodowa była na tyle efektowna, by goście odwiedzający domowników dobrze się na niej czuli. Dlatego też warto umieścić na niej kilka ciekawych, oryginalnych dekoracji, dzięki czemu zyska ono nowoczesny wygląd i chętnie będzie się na niej spędzało czas choćby podczas rozmowy z sąsiadami. Klatka schodowa dekoracje – jakie wybrać?

Nowoczesna klatka schodowa

Już dawno minęły te czasy, gdy klatka schodowa kojarzyła się z zimnym miejscem, w którym znajdowały się od góry do doły nieefektowne, kiepskiej jakości płytki ceramiczne. Teraz, nawet deweloperzy dbają o to, by w nowoczesnych blokach tworzyć klatki schodowe, które będą przytulne i ciepłe. Ich wygląd ma bowiem olbrzymie znaczenie, gdyż to właśnie je widzą najpierw goście, którzy odwiedzają dom. Dlatego warto też zadbać o to, by umieścić na nich odpowiednie dekoracje, dzięki czemu miejsce to nabierze zupełnie nowego wyrazu.

Polecamy: https://okragly-stol.pl/mieszkanie-w-stylu-loft-wybierz-krzesla-loftowe/

Klatka schodowa

Klatka schodowa dekoracje

Już nawet kilka efektownych, niewielkich dekoracji sprawi, że klatka schodowa będzie miejscem przytulnym i eleganckim. Nie trzeba na nie wydawać fortuny, gdyż w każdym markecie znajdzie się rzeczy, które sprawdzą się na klatce schodowej. Przede wszystkim warto postawić na żywe kwiaty. Zieleń świetnie komponuje się z każdą aranżacją wnętrza. Więc nawet na klatce schodowej, która zazwyczaj stworzona jest w jasnych, subtelnych kolorach doskonale będzie się prezentować.

Piękne, rozłożyste kwiaty można umieścić na parapecie, na podłodze lub na specjalnych stojakach. Wybierając nowoczesne, srebrne lub złote stojaki zyskuje się dodatkowy element dekoracyjny. Oprócz kwiatów, bezapelacyjnie na każdej klatce schodowej można umieścić również obrazy. Obrazy przedstawiające naturę, roślinność, zwierzęta, pejzaże lub znane osoby z wielkiego kina wyglądają efektownie. Na pewno zwracają na siebie uwagę już z daleka. Do tego efektowna ramka i zyskuje się świetny, designerki korytarz, które zachęca do tego, by spędzać również i na nim czas.

Dekoracje, które sprawdzają się wszędzie

Na klatce schodowej dobrze wyglądają również dekoracje, które znajdują się w domach, w restauracjach, w hotelach oraz w innych miejscach publicznych. Świeczniki ze świecami (z których dodatkowo unosi się piękny zapach), eleganckie wazony, subtelne firanki na oknach lub praktyczne chodniki to strzał w dziesiątkę. W wielu sieciówkach z wyposażeniem wnętrz można dostać tego typu asortyment za naprawdę przystępną cenę. Nie trzeba też bać się, iż tego typu rzeczy zniszczą się lub uszkodzą. Gdy znudzą się domownikom w każdej chwili można je wymienić na nowe w kolorystyce lub wzorach, które są aktualnie na czasie.

Zobacz także: https://okragly-stol.pl/aranzacja-balkonu-stolik-kawowy-na-balkon/

Warto także dekorować klatkę schodową ozdobami, które nawiązują do zbliżających się świąt lub ważnych wydarzeń. Przed świętami Bożego Narodzenia można często na klatkach znaleźć różnego rodzaju figurki przedstawiające mikołaje, bałwanki lub renifery, co także dobrze wygląda w tego typu miejscach. Na klatkach schodowych można także umieścić meble, które będą do dyspozycji wszystkich mieszkańców. Zdarzają się bowiem bloki, w których jest tak ze sobą zżyta wspólnota domowników, że na klatkach schodowych można znaleźć szafki na buty, szafy na ubrania oraz inne meble, z których mogą korzystać wszyscy domownicy. Warto jednak w takim przypadku postawić na dobre jakościowo, nowoczesne meble, które sprawią, iż korytarz będzie wyglądał naprawdę dobrze.

dekoracje klatki schodowej

Gustowna klatka schodowa

Jak widać z powyższego, warto nie zapominać o klatce schodowej i ją także urządzić w gustowny sposób. Tym bardziej że w dobrych sklepach z wyposażeniem wnętrz można znaleźć naprawdę świetne jakościowo rzeczy, które sprawdzą się na klatkach i posłużą tam przez wiele lat. I co najważniejsze, nie trzeba w nie inwestować fortuny. Wręcz przeciwnie, wspomniane wyżej świeże kwiaty w pięknych donicach, świeczniki z aromatycznymi świecami, czy obrazy kosztują mniej niż 50 – 100 zł, a sprawią, że klatka będzie przytulna i klimatyczna. Doskonałym pomysłem jest to, by postawić na jeden konkretny styl na klatce schodowej.

Polecamy: https://okragly-stol.pl/aranzacja-malego-salonu-co-warto-kupic/

Fani stylu boho, rustykalnego lub angielskiego mogą bez problemu w dobrych sklepach internetowych z dekoracjami znaleźć mnóstwo ozdób, które świetnie wpiszą się w konkretny aranżacyjny klimat. Osoby kochające podróże mogą także na klatkach stworzyć coś wyjątkowego i ozdabiać je pamiątkami z nich, co także będzie świetnie wyglądać. Inspiracji jest naprawdę wiele, więc warto z nich skorzystać i już dziś udekorować wspólną przestrzeń.