okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

stolik kawowy na balkon
Ogród

Aranżacja balkonu – stolik kawowy na balkon

Balkon w mieszkaniu jest przestrzenią, która sprawdzi się w szczególności latem. Możliwość wypicia pysznej kawy czy zrelaksowania się z książką w dłoni na wygodnym krześle w ciepły dzień sprawi, że na chwilę zapomnisz o codzienności. Jednak aby przebywanie na balkonie rzeczywiście sprawiło Ci dużą przyjemność, powinien być odpowiednio urządzony. Jednym z obowiązkowych elementów – obok krzeseł – jest stolik kawowy na balkon. Jakie rozwiązania można zastosować?

Stolik kawowy na balkon – rozmiar

Stolik na balkon powinien być odpowiednio dopasowany do ilości osób, które potencjalnie mogą przy nim siedzieć. Powinno się go również dopasować do rozmiaru samego balkonu. Jeśli w mieszkaniu na stałe przebywają dwie osoby, nie ma potrzeby kupowania bardzo dużego stolika. W pełni wystarczający będzie mały stolik na balkon o średniej przekątnej.

Polecamy: https://okragly-stol.pl/stolik-kawowy-loft-jaki-wybrac/

Gdy rozmiar balkonu na to pozwala, a ilość osób, które będą korzystać ze stolika jest większa niż dwie – można zdecydować się również na większy rozmiar. Gdy powierzchnia tej zewnętrznej części mieszkania jest stosunkowo niewielka, pomieszczenie przy stoliku większej ilości osób może okazać się sporym wyzwaniem. Na szczęście, również na takie sytuacje można znaleźć wygodne rozwiązanie.

balkon

Stolik kawowy na balkon ze schowkiem pod spodem

Stolik kawowy na balkon powinien przede wszystkim spełniać oczekiwania mieszkańców domu. Jeśli zatem uwielbiacie czytać książki, magazyny lub rozwiązywać krzyżówki – przydatny może okazać się stolik, który pod spodem skrywa niewielką przestrzeń do przechowywania kilku ulubionych pozycji czy egzemplarza sudoku.

Składany stolik na balkon zawieszany na balustradzie

Stolik, który można zawiesić na balustradzie, jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku niewielkich balkonów. W większości przypadków, gdy z niego nie korzystasz, istnieje możliwość jego złożenia. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo przestrzeni, która będzie bardzo istotna przy niewielkich powierzchniowo balkonach. Ta opcja jest dobrym rozwiązaniem również w przypadku nieco większych balkonów, gdy zależy Ci na zachowaniu pełnej funkcjonalności i bezpieczeństwa powierzchni – na przykład wtedy, gdy w domu mieszkają również małe dzieci.

Ekologiczne rozwiązania na balkon

Niektóre stoliki na balkon idealnie wpisują się w obecne trendy, jeśli chodzi o dbałość o planetę. Możesz wybrać stolik pochodzący z recyklingu, a wykonany na przykład z palet, starych skrzynek na owoce, ze starego pniaka, szpuli na kabel i wielu innych przedmiotów. W sprzedaży można znaleźć wiele modeli, dzięki którym balkon będzie prezentował się doskonale, a przy tym zachowa pełną funkcjonalność.

Warto zobaczyć: https://okragly-stol.pl/jak-zrobic-stol-z-zywicy-epoksydowej/

balkon stolik

Okrągły lub półokrągły model

Wśród popularnych modeli wskazać można również klasyczne, okrągłe lub półokrągłe stoliki. Sprawdzą się one szczególnie dobrze na dużych balkonach. Ze względu na swój kształt – okrągłe stoliki zajmują sporo przestrzeni i nie ma możliwości ich odsunięcia na bok w razie konieczności.

Jaki kolor stolika?

Stolik kawowy na balkon warto dobrać do pozostałych elementów wystroju tego miejsca. Zasadniczo przyjęło się, że nieduże balkony lepiej jest rozjaśniać bielą czy naturalnymi odcieniami drewna. Jeśli zaś balkon jest nieco większy, możesz pozwolić sobie na ciemniejsze kolory, jeśli taki jest Twój zamysł.

Sprawdź także: https://okragly-stol.pl/meble-ogrodowe-czym-kierowac-sie-przy-wyborze/

Jak widać, istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o najlepszy stolik na balkon. Mnogość dostępnych w tym zakresie rozwiązań sprawia, że z pewnością uda Ci się wybrać model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania zarówno w zakresie wizualnym, jak i oferowanej funkcjonalności.