okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

stolik kawowy loft
Wnętrza

Stolik kawowy loft – jaki wybrać?

W ostatnim czasie coraz więcej osób sporządzających salon decyduje się na skorzystanie ze stylu loft. Jest on stylem bardzo klimatycznym o dokładnie sprecyzowanym charakterze. Najistotniejszą cechą tego stylu są minimalistyczne i surowe tony oraz otwarta przestrzeń.

Stolik kawowy w stylu loft – charakterystyka

Stoliki kawowe w stylu loft to bardzo charakterystyczne meble, które spośród wszystkich innych wyróżniają się kilkoma cechami. Pierwszą z nich jest zastosowanie blatu, który najczęściej wykonuje się z litego drewna. Nieco rzadziej można spotkać modele, w których ten element wykonuje się z marmuru, betonu lub różnego typu surowców będących wierną imitacją wymienionych wcześniej materiałów. Niezależnie od materiału wykonania, w stolikach loftowych blat zawsze odpowiada za utrzymane surowego wyglądu mebla, choć jednocześnie prezentuje przyjemny dla oka efekt wizualny. Na uwagę w przypadku stolików kawowych loftowych zasługuje nie tylko blat, ale również i cała konstrukcja, na której się opiera. Najczęściej jest wykonuje się ją z elementów metalowych, poddawanych proszkowemu malowaniu (co pozytywnie wpływa na ich estetyczny wygląd).

Polecamy: https://okragly-stol.pl/mala-sypialnia-w-bloku-jak-urzadzic-tak-wymagajaca-przestrzen/

Stolik kawowy okrągły loft czy może geometryczny?

Choć z założenia stoliki loftowe mają się charakteryzować bardzo prostą formą, to jednak pomimo tego na rynku jest dość duży wybór tego typu mebli o ciekawych geometrycznych kształtach. Nadają mu nie tylko niebanalnego wyglądu, ale również w wielu przypadkach mogą podnosić jego funkcjonalność

mieszkanie loft

Stolik kawowy loftowy – jaki model będzie najlepszy?

Nie ma wątpliwości co do tego, że stolik kawowy stanowi jeden z nieodłącznych elementów każdego funkcjonalnego salonu. To w wielu przypadkach idealne dopełnienie całego stylu wnętrza. Stolik kawowy loftowy dostępny jest w wielu kształtach i wymiarach, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie coś idealnie dopasowanego do własnych potrzeb i specyfiko pomieszczenia. W sytuacji, gdy w domu zamieszkują małe dzieci, rozsądnym rozwiązaniem będzie wybór jakim jest stolik kawowy okrągły loft – pozbawiony ostrych, niebezpiecznych dla najmłodszych kantów. Wybierając stolik nie należy zapominać o tym, jak istotnym parametrem decydującym o zakupie danego modelu są jego wymiary. Zgodnie z zaleceniami ekspertów, dobry stolik kawowy powinien obejmować nie więcej niż 2/3 długości mebla tapicerowanego. Dzięki zachowaniu tych proporcji, stolik ustawiony przy sofie, kanapie lub narożniku nie zginie na ich tle.

Zobacz także: https://okragly-stol.pl/aranzacja-balkonu-stolik-kawowy-na-balkon/


Styl loftowy to rozwiązanie sprawdzające się zarówno w małych jak i w dużych pomieszczeniach. W przypadku tych niewielkich nie należy wybierać stolika zbyt dużego, gdyż zmniejszy on optycznie i tak już niewielkie pomieszczenie. Dodatkowym atutem niewielkich rozmiarów loftowych stolików kawowych jest też to, że w zależności od potrzeb z dużą łatwością można przestawiać je w inne miejsce.

stolik loft

Loftowy stolik kawowy – dlaczego to dobre rozwiązanie dla każdego salonu?

Stoliki loftowe charakteryzują się bardzo ciekawą formą, choć ich konstrukcja jest stosunkowo prosta i całkowicie pozbawiona zbędnych ozdób. Pomimo braku dekoracji, stoły będą stanowiły same w sobie dekoracje pomieszczenia. Takie meble są minimalistyczne i łatwo wpasowują się w otoczenie, nie powodując silnego uczucia przytłoczenia. W większości przypadków takie stoliki ze względu na użyte materiały są solidne i trwałe, dzięki czemu z powodzeniem mogą być użytkowane przez długie lata. Wbrew pozorom minimalistyczny styl loftowy jest ponadczasowy, a co za tym idzie takie stoliki niezależnie od obowiązujących trendów w urządzaniu wnętrz zawsze będą się prezentowały modnie i stylowo.

Zobacz także: https://okragly-stol.pl/aranzacja-malego-salonu-co-warto-kupic/