okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

łazienka w drewnie
Dom

Łazienka w drewnie – estetycznie i funkcjonalnie

Trendem ostatnich sezonów jest łazienka w drewnie. Materiał ten wprowadza ciepły i przyjemny klimat, którym przekonuje wiele osób do urządzenia pomieszczenia w ten właśnie sposób. Drewno ma jednak swoje wady i zalety, o których warto pamiętać.

Łazienka w drewnie, czyli połączenie klasycznych i nowoczesnych rozwiązań

Nic tak bardzo nie dodaje przytulności i ciepła pomieszczeniom jak drewniane elementy. Materiał ten zdecydowanie nie wychodzi z mody i przekonuje do siebie nawet fanów surowego i minimalistycznego stylu we wnętrzach. Choć tworzywo to od lat urozmaica wiele mieszkań, wciąż istnieje sporo wątpliwości dotyczących zastosowania go w łazienkach. Mimo estetyki, którą wprowadza, wiele osób nie do końca jest przekonanych do praktycznych aspektów łazienki w drewnie. Okazuje się jednak, że bez problemu można dzisiaj urządzić ją, stosując ten materiał jako podstawę wystroju i funkcjonalności.

Polecamy: https://okragly-stol.pl/stolik-kawowy-szklany-czy-to-dobry-wybor/

łazienka w drewnie

W jaki sposób można wykorzystać drewno w łazience?

Łazienka w drewnie ma wiele oblicz. Wcale nie musi opierać się na przewadze tego tworzywa w pomieszczeniu. Choć to drewniane podłogi i ściany są najbardziej popularnym rozwiązaniem, które wręcz rzuca się w oczy po wejściu do łazienki, wykorzystanie tego materiału można ograniczyć do zastosowania jedynie elementów ozdobnych lub też wyposażenia łazienki w stylowe drewniane dodatki. Kosze na pranie, donice, półki, szafki lub wykończenia z użyciem tego tworzywa również stwarzają niepowtarzalną atmosferę w łazience.

Czy drewno to dobre rozwiązanie do łazienki? Kilka praktycznych porad

Drewno wielu osobom kojarzy się z trudnością w utrzymaniu go w dobrym stanie – szczególnie podatne na działanie wilgoci, która jest nieodłączną częścią łazienek, nie zachęca do wykorzystania go w tego typu pomieszczeniach. Okazuje się jednak, że wystarczy odpowiednio dobrać rodzaj drewna i zadbać o jego impregnację, by cieszyć się stylową łazienką na lata. Decydując się na drewniane podłogi w łazience, warto wybrać modrzew, doussie, iroko lub dąb. Pokryte sporą warstwą wosku lub oleju zapewniają dobrą ochronę przez wilgocią i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Podobne wybory sprawdzają się w przypadku drewnianych ścian. Dobrą wiadomością jest to, że drewno należy do jednych z bardziej uniwersalnych tworzyw, dzięki czemu bez zarzutu prezentuje się zarówno w obecności kamienia, betonu, jak i innych faktur. Bez problemu sprawdzi się więc w łazienkach o nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim, boho lub też loftowym stylu.

Polecamy: https://okragly-stol.pl/dlaczego-warto-postawic-na-drewniane-meble-przy-urzadzaniu-mieszkania/

łazienka drewniana

Łazienka w drewnie – drewno naturalne czy laminowane?

Planując urządzenie łazienki w drewnie warto rozważyć, jaki typ drewna jest najbardziej odpowiedni dla danego mieszkania. Drewno naturalne jest droższe od laminowanego, jednak zapewnia większą przytulność oraz posiada właściwości higroskopijne, zapewniając optymalny obieg wilgoci w pomieszczeniu. Naturalne panele uważa się również za łatwe do naprawienia, ale wymagają też odpowiedniej konserwacji. Drewno laminowane jest odporne na odkształcenia i mniej podatne na uszkodzenia, jednak nie posiada właściwości higroskopijnych. Dla każdej łazienki można więc wybrać coś odpowiedniego.