okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

stolik kawowy szklany
Multimedia

Stolik kawowy szklany – czy to dobry wybór?

W nowoczesnych wnętrzach idealnie sprawdzi się stolik kawowy szklany glamour, niezwykle elegancki, który doda aranżacji wyjątkowego charakteru. Wykonany z hartowanego szkła będzie niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, bardzo wytrzymały, przez co posłuży użytkownikowi przez wiele lat. Stanie się praktyczną dekoracją przykuwającą wzrok. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, stoliki ze szkła dostępne są w wielu wariantach. Mogą mieć dodatki wykonane z innych materiałów, typu drewno czy metal lub być w całości ze szkła. Tego rodzaju meble mają wiele zalet, ale nie są wolne od wad, które również należy poznać przed zakupem.

stolik szklany do salonu

Czy warto zainwestować w stolik kawowy ze szkła?

Szklane stoliki kawowe odznaczają się wysokimi walorami estetycznymi, dlatego wiele osób decyduje się na ich zakup, co pozwala stworzyć unikalną aranżację wnętrza. Niektórzy obawiają się, że mebel wykonane ze szkła będzie delikatny i podatny na zbicie, ale w praktyce wygląda to już zupełnie inaczej. Stolik wykonany z wysokiej jakości szkła hartowanego jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, posłuży użytkownikowi przez długi czas. Szkło hartowne jest kilkakrotnie wytrzymalsze od zwykłego. Nie trzeba nawet martwić się nieestetycznymi zarysowaniami przy właściwym użytkowaniu. Obecnie można liczyć na szeroki wybór, stoliki ze szkła są dostępne w wielu rozmiarach i stylach, więc nie ma problemu z dopasowaniem idealnego modelu do aranżacji wnętrza, swoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Stolik ze szkła nie musi być w pełni wykonany ze szkła, ale mieć elementy z metalu czy drewna. Niepowtarzalny design stolika szklanego sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu nie tylko nowoczesnym, ale też bardziej klasycznym. Warto po nie sięgnąć w celu optycznego powiększenia wnętrza i nadania mu lekkości. Będzie to dobre rozwiązanie w każdym salonie, niezależnie od metrażu. Zobacz także: https://okragly-stol.pl/nowoczesny-stolik-kawowy-do-salonu/.

Stoliki szklane wymagają częstego przecierania, bo widać na nich każdą drobinkę kurzu, tłuste odciski palców. Szkło ma tendencję do szybkiego brudzenia się, ale zawsze można położyć na blat ciekawą podkładkę czy po prostu obrus. Mycie stolika ze szkła nie jest problematyczne, można użyć tych samych preparatów i akcesoriów, co do czyszczenia okien czy luster. Usunięcie zabrudzeń ze szklanej powierzchni jest szybkie i łatwe, wystarczy spryskać ją płynem do mycia szyb i przetrzeć ręcznikiem papierowym czy ściereczką z mikrofibry. Warto też wiedzieć, że stoliki wykonane z gładkiego szkła są mniej podatne na zabrudzenia niż modele matowe. Nieco bardziej problematyczny będzie stolik wykonany z czarnego szkła, bo bardzo szybko widać na nim wszelkie drobinki kurzu, co wymaga codziennego przecierania jego powierzchni, jeśli ma estetycznie wyglądać.

szklany stolik

Jak wybrać stolik kawowy szklany?

Stoliki ze szkła mogą być wykonane z różnych gatunków tego surowca – transparentnego, przezroczystego, mlecznego, barwionego. Ciekawą opcją będzie stolik z blatem wzbogaconym o laminowany wzór. Stoliki ze szkła są wytrzymałe, ale zawsze istnieje ryzyko ich zbicia. Warto wobec tego wybrać model wykonany z bezpiecznego szkła, dzięki czemu nie rozsypie się na drobne kawałki, którymi można byłoby się zranić. Bardzo elegancki jest stolik kawowy szklany okrągły, który świetnie sprawdzi się do domu z dziećmi i zwierzętami. Brak ostrych kantów zmniejsza ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy na skutek uderzenia o krawędź mebla. Alternatywą dla stolika okrągłego będzie model eliptyczny, również bardzo gustowny. Nie brakuje też stolików ze szkła o finezyjnych kształtach, z różnymi wycięciami i nawet falującymi brzegami. Mebel o niestandardowej formie będzie praktyczną dekoracją, dlatego warto rozważyć jego zakup, doda aranżacji unikalności. Stoliki kawowe dostępne są też w wersji klasycznej, czyli prostokątne i kwadratowe, mogą być nawet rozkładane i wyposażone w dodatkowe półki pod blatem. W przypadku większego pomieszczenia można śmiało wstawić do niego stylowy zestaw stolików do kawy ze szkła o różnych wymiarach, utrzymane w jednakowej stylistyce. W przypadku ograniczonego metrażu można postawić na mniejszy stolik na jednej nodze lub z podwójnym blatem na górze i na dole, łączący nogi.