okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

kuchnia drewno z czarnym
Dom

Kuchnia drewno z czarnym, czyli pomysł na nowoczesną aranżację

Kuchnia jest sercem każdego domu. To właśnie w niej dzieje się najwięcej. Jest miejscem przygotowywania posiłków, ale też właśnie w niej najchętniej spotykają się mieszkańcy. Bardzo często goście imprezy zbierają się właśnie w kuchni i w niej spędzają najwięcej czasu. Dlatego właśnie kuchnia musi być wyjątkowa i piękna. Jednym z pomysłów na nowoczesną aranżację kuchni jest połączenie drewna z czarnymi elementami. Kuchnia drewno z czarnym – jak to wygląda w praktyce? Co trzeba wiedzieć o takich wnętrzach?

Zasada kontrastu

Kuchnia drewno z czarnym wykorzystuje zasadę kontrastu. Drewno wyróżnia się naturalnym rysunkiem. Widoczne słoje są najpiękniejszą dekoracją drewna. Mogą one pięknie podkreślić wygląd całej kuchni i zastąpić inne ozdoby. By wydobyć piękno drewna, warto też zestawić je z czarnymi detalami. To właśnie one pomagają wydobyć piękno mebli kuchennych oraz podkreślają ich głębię. Zasada kontrastu jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych wytycznych wykorzystywanych w projektowaniu wnętrz. W tym wypadku jest ona zastosowana podwójnie – w kolorze oraz w strukturze. Na czarnych elementach nie ma wyraźnie zarysowanych słojów, więc w tym wypadku można powiedzieć, że oprócz kontrastu barwnego mamy też kontrastu strukturalny. Dzięki temu różnica pomiędzy elementami jest jeszcze bardziej uwypuklona. Tym samym może ona być jeszcze lepszą dekoracją pomieszczenia.

Polecamy: https://okragly-stol.pl/wnetrze-w-stylu-industrialnym-stolik-industrialny/

kuchnia drewno

Kuchnia drewno z czarnym – zaskakuj szczegółami

Kuchnie, które są wykonane w całości z drewna, są nudne. To przeżytek. Moda na nie minęła już wiele lat temu. Teraz zastąpiły ją nowoczesne wzory i kolory. W ostatnich sezonach na popularności zyskała czerń. To kolor oryginalny, który przez wiele lat był unikany w wystroju wnętrz. Na szczęście wreszcie znalazły się osoby na tyle odważne, by uwzględniać go w swoich projektach. Od tego momentu czerń i drewno stały się hitem, który jest wybierany przez wiele osób urządzających swoje wnętrza. Czerń w kuchni to zaskakujący szczegół, który sprawi, że Twoja kuchnia po prostu będzie wyjątkowa i będzie prezentowała się zjawiskowo.

Zobacz także: https://okragly-stol.pl/stol-rozkladany-jak-wybrac-odpowiedni/

Łatwe w utrzymaniu czystości

Czerń jest kolorem, który bardzo dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, które muszą być praktyczne. Na czarnych elementach brud jest zdecydowanie mniej widoczny, niż w przypadku tych jasnych. Jest więc także łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Z pewnością szybko zauważysz różnicę, kiedy zrozumiesz, że możesz pozwolić sobie na szybsze sprzątanie w kuchni. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nie będziesz się martwić, że Twoi niezapowiedziani gości zobaczą brzydkie plamy na blatach albo frontach szafek.

kuchnia drewno z czarnym

Kuchnia drewno z czarnym – jak z katalogu

Każdy chciałby mieć kuchnię piękną jak z katalogu. Dlatego też coraz więcej osób szuka rozwiązań, które łączą w sobie nowoczesność i świetny styl. Kuchnia drewno z czarnym prezentuje się jak z katalogu meblarskiego. Warto też zadbać o to, by wszystkie elementy wystroju były do niej dopasowane. Najlepiej, by lampy, podłoga i ściany były w odcieniach dobrze korespondujących z samą kuchnią. Dzięki temu mogą prezentować się jako spójna i dobrze przemyślana całość. W takich projektach warto unikać kolorów po to, by nie stworzyć efektu zbyt dużej różnorodności. W tym wypadku najbezpieczniej jest trzymać się eleganckiej czerni i naturalnego drewna, które właściwie w każdym wypadku prezentuje się dobrze. Meble w tych kolorach w ostatnich sezonach często pojawiają się w katalogach wnętrzarskich. Dlatego też nikogo nie powinien zaskoczyć duży wybór w ich modelach oraz w dodatkach doskonale do nich dopasowanych, które pomogą podkreślić piękno wnętrza.

Polecamy także: https://okragly-stol.pl/jaki-stol-do-jadalni-wybrac/