okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

stolik kawowy industrialny
Dom

Wnętrze w stylu industrialnym – stolik industrialny

Stolik industrialny to stolik kawowy w stylu loftowym, bardzo często wyposażony w charakterystyczny drewniany blatem, podparty prostą lub nieco bardziej skomplikowaną metalową konstrukcją. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy w urządzaniu pomieszczeń cenią sobie minimalizm.

Jak wygląda stolik industrialny?

Stoliki industrialne to meble kojarzone przede wszystkim z surowością, wyrafinowaną elegancją oraz ograniczoną możliwością doboru koloru. Jest to rozwiązanie idealne dla wszystkich tych, którzy w urządzaniu wnętrz cenią sobie swobodę i minimalizm. Stoliki industrialne mają bardzo proste formy, co bardzo często dość wyraźnie odróżnia je od wszystkich innych mebli. Dobrej jakości stoliki wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów najwyższej jakości. To ma znaczący wpływ nie tylko na to jak się prezentują, ale również na ich odporność na intensywną eksploatację.
Przeprojektowanie i wykonywanie stolików industrialnych prowadzone jest przede wszystkim przy wykorzystywaniu drewna, choć dopuszczalne jest też zastosowanie innych materiałów, przede wszystkim szkła oraz metalu.

stolik industrialny

Czy się kierować wybierając stolik industrialny? W jakich pomieszczeniach to rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Stoliki w stylu industrialnym będą idealnie pasowały do pomieszczeń, w których pozostałe elementy wyposażenia zostały wykonane w tym samym stylu. Jest to mebel, który najlepiej będzie się prezentował w surowych pomieszczeniach, w których nie brakuje elementów metalowych, betonowych czy ceglanych. W przypadku wnętrz industrialnych kluczem do osiągnięcia sukcesu jest zastosowanie minimalizmu w każdym aspekcie urządzania pomieszczenia. Warto przy tym zaznaczyć, że minimalizm wcale nie oznacza komfortu.

Dziś na rynku można się spotkać z wieloma modelkami stolików w stylu industrialnym, więc jest w czym wybierać. Dostępne są zarówno modele okrągłe, jak i prostokątne czy kwadratowe. Pierwsze będą się sprawdzały przede wszystkim w większych pomieszczeniach, kolejne dwa typy będą się nadawały zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń. Najpopularniejszy stolik kawowy industrialny ma kształt prostokąta,przy czym blat wykonany jest z dobrego gatunku drewna, a cała konstrukcja która to podtrzymuje z metalu. Czasem pojawiają się także inne materiały, wszystkie oczywiście utrzymane w minimalistycznym i surowym stylu (np. szkło). Zobacz więcej: https://okragly-stol.pl/urzadzanie-baru-modne-krzesla-barowe/

mieszkanie industrialne

Stoliki kawowe w pomieszczeniach w stylu industrialnym pełnią nie tylko rolę praktyczną, ale również i estetyczną. Aby jednak mogły spełniać swoją funkcję muszą zostać dopasowane do pomieszczenia. Chodzi tu nie tylko o stylistykę urządzonego wnętrza, ale również o wielkość samego mebla. Aby stolik kawowy był funkcjonalny musi mieć nie tylko właściwe wymiary, ale również zostać odpowiednio ustawiony. W większości przypadków takie elementy wyposażenia mają wysokość mieszczącą się w przedziale 30-50 cm. To dość duża rozbieżność, jak więc wybrać najbardziej optymalną wysokość? Podejmując decyzję o zakupie należy pamiętać o tym, że stolik powinien być niższy od wysokości siedziska kanapy lub fotela, przy którym zostanie ustawiony. Czasem nawet niewielkie różnice mogą powodować dyskomfort.Warto przy tym pamiętać o tym, że wiele stolików posiada możliwość regulacji wysokości i to na takie modele warto stawiać przy zakupach. Dla komfortu użytkowania należy wybierać stoliki, których długość odpowiada 2/3 długości kanapy, przy którym mebel zostanie ustawiony. Dzięki temu w całej kompozycji ”nie zginie” a zostanie bardzo dobrze wyeksponowany.