okragly-stol.pl

dom, wnętrze, budownictwo

Budowa domu
Budownictwo

Budowa domu – istotne kwestie

Proces budowy domu wymaga zaangażowania i cierpliwości. Zatrudnienie ekipy budowlanej w tym wypadku jest koniecznością. Sami nie zawsze wiemy, jakie decyzje podjąć i jak rozpocząć działania. Z pomocą przychodzą firmy budowlane z doświadczeniem i wiedzą. Z pewnością budowa i wykończenie domu wiąże się z licznymi dylematami. Jedne z nich dotyczą kosztów budowy domu, a inne wymiarów danego otoczenia. Przyjrzyjmy się temu, ile kosztuje budowa domu 100m2 i jakie wymiary powinny mieć legary pod taras. Nie bez znaczenia podczas remontu są także stosowane produkty, np. zawory czterodrożne. O czym trzeba wiedzieć? Co jest najważniejsze?

Legary pod taras – wymiary

Legary pod taras wymiary to pojęcie, które interesuje wiele osób. Legary to elementy, które wspierają konstrukcję podłogi. Są wykorzystywane do tworzenia podłóg drewnianych i mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo i stabilność. Osadzona podłoga nie zapada się i nie ulega uszkodzeniom. Można liczyć na ciekawy wygląd takiego tarasu. Najczęściej stosowane są drewniane legary o wymiarach 35x55x2500 mm lub 40x70x240 mm. Są tworzone z drewna jesionowego, modrzewiowego, dębowego, sosnowego lub świerczyny. Nie zapominajmy o kompozytowych legarach, które z powodzeniem zastosujemy na tarasie. 

Zawór czterodrożny – jak ustawić?

Kolejny dylemat podczas remontu to zawór czterodrożny jak ustawić? W tym wypadku można postawić na ręczną regulację, jednak bywa ona kłopotliwa. Doskonałą alternatywą jest zawór z siłownikiem, który pozwala na automatyczne sterowanie. W instalacji powinien się znaleźć sterownik siłownika zaworu czterodrożnego. Jest on montowany fabrycznie w kotle lub jako niezależne urządzenie. Czym cechuje się taki zawór? Jest to element umożliwiający mieszanie przepływających cieczy lub przełączanie ich obiegów. Powszechnie znajduje zastosowanie w instalacji centralnego ogrzewania. 

Ile kosztuje budowa domu 100 m2?

Koszty budowy domu są bardzo różnorodne. Orientacyjny koszt budowy domu w prostej formie to ok. 350 tysięcy złotych (stan deweloperski). Do tego doliczyć trzeba też remonty i wykończenie wnętrza. Faktem jest, że w dzisiejszych czasach trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Materiały budowlane niestety są coraz droższe, mimo to budownictwo cały czas się rozwija. Zazwyczaj klienci zaciągają kredyt hipoteczny, co pozwala spełnić marzenie o własnym domu. Niekiedy zmieścimy się w kwocie 300-400 tys. zł., a innym razem potrzebna jest większa suma. Wiele zależy od zastosowanych materiałów, produktów, ekipy budowlanej itp.